Většina žen chce v každém věku vypadat skvěle a zachovat si svůj mladistvý vzhled. Čas je ale neúprosný a nejvíce se začne projevovat stárnutím v obličeji. Hlavním nepřítelem věčného mládí jsou pochopitelně vrásky. Ty lze odstraňovat hned několika velmi účinnými metodami.

Mezi nejpoužívanější řadíme chemický peeling. Tato metoda je neinvazivní a díky ní pleť omládne a zbavíte se i jemných vrásek. Dojede také ke zjemnění jizev po akné. Chemický peeling je ideální pro všechny věkové kategorii jak žen, tak také mužů. Využívá se jej jak při korekci obličejových vrásek a jizviček, tak také v oblastech hřbetu rukou, krku či zad.

Chemicky peeling lze rozdělit do tří kategorií z hlediska hloubky narušení pleti. Peeling může být tedy povrchový, který pouze upraví nestandardní vzhled povrchu kůže a dále středně hluboký, jenž je schopen zasáhnout i hlouběji. Využít lze také peelingu hlubokého, který si poradí s mnohými nepříjemnostmi, jež mají kořen hlouběji pod pokožkou.

Samotná aplikace metody trvá jen několik minut a používá se k ní hned několik rozličných látek. Nejčastěji mezi ně patří hydroxy- kyseliny. Když si řekneme něco o konkrétních látkách, tak na prvním místě je kyselina glykolová. Jde o přírodní látku velmi jemného charakteru. Hodně záleží na tom, jakou koncentraci této kyseliny zvolíme. Volit lze mezi roztokem z 15, 40, 70 procenty této látky. Chemický peeling pomocí této látky se vyznačuje hlavně okamžitým účinkem. Aplikaci kyseliny glykolové lze také kombinovat třeba s takovým face-liftem.

Další často používanou látkou je bezesporu Jessnerův roztok. Pomocí něj se vykonává hloubkový peeling. Díky němu lze odstranit jak pigmentové skvrny, tak také akné a nerovnosti na pleti.

Mnohdy se také využívá TCA peeling. Ten je schopen okamžitě odstranit povrchové vrstvy a smazat jemné vrásky. Výsledek se u této metody dostaví po uplynutí dvou týdnů. Po aplikaci TCA je nutné se vyvarovat slunečního svitu. Při léčbě akné se hojně využívá Tretinoin. Použití této látky má okamžitý účinek, nicméně po několik dní se loupe kůže, na které byl zákrok prováděn.

Chemický peeling rozhodně nenahradí chirurgické zákroky, ale představuje cestu, jak zlepšit svou vizáž. Anestezie při něm rozhodně není nutná, jelikož ošetření tohoto typu nebolí. Zcela výjimečně lze po užití některých látek jemné štípání. Po samotném zákroku se mohou objevit jemné puchýřky a během 5 až 14 dnů se také jemně odlupuje kůže. Výdrž peelingu není rozhodně dlouhodobá, jelikož vrásky se tvoří v podstatě neustále. Po určité době se ovšem bez problémů dá absolvovat opakovaně.

Velké možnosti ohledně zmírnění a zlikvidování vrásek skýtá také aplikace botulotoxinu. Vyhlazování vrásek touto metodou funguje na principu blokování nervového zakončení ve svalu. Díky tomu, že do svalu po užití botulotoxinu nepřijde vzruch, nedochází k jeho pohybu a neskládá se pod kůží do vrásky. Účinek botulotoxinu není rozhodně trvalý, opakovat se musí po 7 až 12 měsících. Zájem o jeho užití stoupl hlavně z toho důvodu, že pro absolvování zákroku tohoto typu si nebudete muset brát dovolenou a můžete klidně vystupovat na veřejnosti, jelikož rekonvalescence je prakticky nulová. Botulotoxin lze vpravit jak do oblasti čela, tak také mezi obočí a nebo do okolí očí. Vybrat si budete ale moci i jiná místa na obličeji.

Poslední kategorii, jak se zbavit vrásek, představují injekční implantáty. Ty se nejčastěji využívají k vyplnění nosoretní rýhy, ke korekci poměrně hlubokých vrásek na čele a úpravě vrásek na bradě.