Trápí vás tuky na problémových partiích? A dlouhodobé cvičení a dietu nepomáhají? Máme pro vás snadnou a rychlou metodu, jak se přebytečných kil zbavit. Podstupte liposukci. Pokud máte zájem se o ní dozvědět více, naše webové stránky jsou tu právě pro vás. Seznámíme vás s různými metodami, které se provádějí. Budete vědět, co vás před tímto náročným zákrokem čeká, jak operace probíhá a co je nutné po operaci dodržovat a čemu se vyhnout. Zmíníme se také o bezbolestné liposukce, která získává v posledních letech na oblibě.

Dnes se snaží vypadat mladě a krásně. Ovšem ne vždy stačí zdravě jíst a cvičit. Postupem času totiž dochází k vytváření tukových buněk, zejména pak na problematických částech těla, jako jsou stehna, břicho, zadek nebo oblast kolem paží. Jednou z možností, jak se přebytečných kil zbavit, je podrobit se liposukci. První moderní liposukci provedl francouzský chirurg dr. Yves-Gerard Illouz v roce 1982.

V dnešní době existují různé metody liposukcí. Asi nejběžnější je klasická metoda, kterou můžeme rozlišovat na suchou a mokrou metodu. Suchá metoda je dnes již příliš zastaralá a používá se pouze výjimečně. Mokrých metod však existuje více. Jde o wet metodu, super-wet metodu či tumescentní metodu. A jaký je rozdíl mezi suchou a vlhkou metodou? Rozdíl je v použití roztoku. Další metody jsou již modernější. Jde o vibrační metodu, ultrazvukovou metodu a laserovou metodu. Každá z metod má své kladné a záporné stránky. Dnes se však nejvíce používá vibrační metoda s tumescentní technikou.

Před nástupem na operaci je nutné projít různými testy a vyšetřeními. Poté vše musíte probrat se svým lékařem. Ten vás seznámí s celým průběhem operace, vybere pro vás nejlepší vhodnou metodu a obeznámí vás také s riziky, které vás mohou během operace, nebo po ní, potkat. Poté vás pošle domů s jasnými instrukcemi.

Operace je poměrně snadná a rychlá. Všechno záleží na zvolené metodě. Tuk se odsává pomocí kanyly, která je na jednom konci nádobu, do které se odsátý tuk zachytí, a na druhém konci naleznete jehlu, kterou se zákrok provádí. Odsátý tuk spolu s krví by měl mít broskvovou barvu.

Po operaci se pak rozhodně řiďte radami zdravotnického personálu. Noste elastické oblečení, hodně odpočívejte a rozhodně nedělejte žádné namáhavé činnosti. Se sportem se budete také muset na čas rozloučit. Po operaci vám mohou vzniknout různé modřiny a podlitiny, které se ovšem brzo ztratí.

Existují však také neinvazivní metody liposukce, která vám pomohou zbavit se tuku. Jedná se o tzv. bezbolestnou liposukci. Ta je oblíbená zejména pro svoji rychlost, snadnost a efektivnost. Na rozdíl od klasických liposukcích, zde hrozí méně komplikací. Prvním bezbolestnou metodou je kryolipolýza. Princip této metody spočívá v ohřátí a následném rychlém zmražení chladícího aplikátoru. Další metoda je kavitace. Tato metoda využívá ultrazvuku, který naruším membránu tukových buněk, jejichž obsah se tímto zásahem uvolní. Obě tyto metody se používají zejména tam, kde dieta a cvičení nic nezmůžou.

Výsledky liposukce se nedostaví ihned po zákroku. Nejdříve s nimi počítejte za 2 měsíce od provedeného zákroku. Aby výsledek stál opravdu za to, je nutné pravidelně cvičit, posilovat a zdravě se stravovat. Jedině tak nebudete muset chodit opakovaně na liposukci.

Odsátí tuku

Liposukce bezesporu patří k nejžádanějším plastickým operacím. Liposukce je vlastně odsávání tuku z různých částí lidského těla. Tato metoda se používá nejen v kosmetické chirurgii, ale uplatňuje se také při léčení obezity.

Lidé, kteří trpí obezitou, hledají různé způsoby, jak se zbavit přebytečných kil. Snaží se zdravě jíst a pravidelně sportovat. Velká část těchto u svého předsevzetí však dlouho nevydrží. Jejich jedinou možností je tedy postoupení této operace. Jde tak o velice snadný způsob snížení váhy, aniž byste se museli trápit sportovní aktivitou a držením různých diet.

Množství tuku, kterého vás doktor při operaci zbaví, je individuální. Záleží na rozhodnutí doktora, na stavu pacienta a také na zvolené metodě. Málokdy se však odsaje více jak 5 kg. V případě, že by bylo odsáto více, než kolik určují limitní faktory, může dojít k nerovnostem u pacienta.

V dnešní době existují různé typy liposukcí. Každá z těchto metod má své přednosti a také nedostatky. Jedná se o klasickou liposukci, vibrační, ultrazvukovou či laserovou liposukci. Lékaři se dnes snaží provádět co nejméně radikální a invazivní zákroky.

Hlavním úkolem liposukce je zbavovat pacienty nahromaděných tukových buněk. Tato metoda nemá za prioritu snížit váhu pacienta, ale má za úkol odstranit ložiska tukových buněk, které se nalézají na problematických partiích. Za tyto partie se nejčastěji považují hýždě, stehna, břicho a oblast kolem paží.

Zda tato plastická operace dopadne dobře, závisí také na dovednostech a zkušenostech plastického chirurga. Je nutné, aby celkový výsledek plně odpovídal představám pacienta. Plastická operace může být provedena v lokální či v celkové anestezii. Záleží to zejména na zvolené metodě. Tuk se z těla odsává pomocí kanyly a aspirátoru.

První moderní liposukci provedl francouzský chirurg dr. Yves-Gerard Illouz v roce 1982.