Každý už někdy slyšel o zvětšení rtů pomocí vlastního tuku nebo kyseliny hyaluronové, ale jen málokdo zná techniku Lip Lift, nebo-li také subnazální lifting rtů. Lidé, kteří chtějí dlouhodobější výsledky než poskytují injekce do rtů, se často obracejí právě na tuto proceduru. 

Co je to Lip Lift

Jedná se o zákrok prováděný plastickým chirurgem, který dopomůže ke krásným rtů bez injekčních stříkaček a výplní. Během zákroku se do požadovaných míst nevstřikují žádné cizorodé látky. Jak stárneme, náš horní ret má tendenci se prodlužovat a natahovat. To často vede k tomu, že váš ret vypadá tenčí. Zkrácením horního rtu jsou tyto změny odvráceny a vy dostanete zpět svůj mladistvý vzhled. 

Pomocí tohoto zákroku se zvedá horní ret. Provádí se většinou, pokud je vzdálenost mezi nosem a horním rtem příliš velká a neestetická a nebo pokud si klient přeje mít právě horní ret plnější. Díky tomuto zákroku budou také viditelnější vaše horní středové zuby a to i v případě, že budou vaše rty v klidu. 

Lip Lift je dobrou volbou pro lidi, kteří špatně snášejí látky, které se běžně při zvětšování rtů do požadovaných míst vpichují. Nejsou vaše zuby vidět, i když se usmíváte? I s tímto problémem vám může tento zákrok pomoci. S touto procedurou se také rozhodně vyhnete efektu tzv. „duck face”, který se může vytvořit při špatně provedené injekční výplni rtů. 

Druhy Lip Liftingu

Věřte nebo ne, tento zákrok nemá pouze jednu podobu. Je jich několik a pokud o něčem takovém uvažujete, je třeba všechny druhy znát, abyste se mohli s chirurgem poradit o tom pravém, právě pro vás.

Přímý

Někdy se mu říká také gullwing. Tento postup vytváří více definovanou hranici rtů. Těsně nad horním rtem se odstraní tenký proužek kůže a ret se vytáhne směrem nahoru. Vzniká tím iluze výraznější červeně. Přímý Lip Lifting obvykle zanechává drobnou jizvu v oblasti horního rtu.

Bullhorn

Jedná se o jednu z nejběžnějších procedur tohoto druhu. Chirurg provede řez, který se obvykle skryje podél nosních dírek, kde je méně viditelný. Pravá a levá část rtu jsou poté vytaženy vzhůru k nosu.

Koutkový

Někdy se mu říká také „úsměv”, protože obličeji dodává více usměvavý vzhled. Při tomto zákroku se udělají dva drobné řezy v obou koutcích úst a odstraní se malé množství kůže. Tento postup většinou využívají lidé, kteří mají pocit, že jim koutky úst směřují více dolů.

Italský

Italský lifting si žádá dva řezy pod každou nosní dírkou. Postupem je značně podobný bullhornu, ale na rozdíl od něj nezahrnuje znatelnou jizvu.

Výhody a nevýhody

Základní výhodou, ale zároveň i nevýhodou je rozhodně to, že je zákrok trvalý a nezvratný. Je třeba si ho tedy dobře rozmyslet a najít renomovaného plastického chirurga, kterému důvěřujete. 

Mezi další výhody Lip Liftingu patří:

 • Po operaci vás nečeká žádný „duck face”.
 • Nemusíte se bát alergické reakce na vpichované látky.
 • Je nutná pouze lokální anestezie.
 • Jedná se o minimální invazivní postup.
 • Kromě anestezie vás nečekají žádné další injekce.

Jelikož se jedná o opravdu trvalou operaci, je třeba se podívat také na těch pár nevýhod, kterými jsou:

 • Po operaci se mohou vytvořit viditelné jizvy.
 • Jedná se o chirurgický zákrok, při kterém vám bude řezem odstraněna část tkáně.
 • Čeká vás dlouhá doba hojení – až dva týdny je třeba dodržovat klidový režim.
 • Konečný výsledek je viditelný až po 2-3 měsících.

Pro koho je zákrok nevhodný

Těmi, kteří nejsou příliš vhodnými kandidáty na Lip Lift jsou lidé, kteří:

 • Jsou aktivní a silní kuřáci.
 • Mají v těle jakoukoliv infekci.
 • Mají potíže s cukrovkou, lupusem nebo poruchami srážlivosti krve.
 • Nemají mnoho místa mezi nosem a horní částí rtu (mělo by to být cca 1,5 cm).

Po zákroku

Jelikož samotná operace probíhá různorodě v závislosti na druhu Lip Liftingu, který jste si zvolili, je třeba se spíše zabývat časem, který následuje po ní. 

V prvé řadě se svými novými rty rozhodně musíte zacházet opatrně, aby se správně zahojily. Den po operaci si udělejte klidný a odpočívejte a také necvičte po dobu 7 až 14 dní po operaci. Vaše strava se s tímto zákrokem na nějaký čas hodně změní. Jezte spíše měkká jídla, která nemusíte příliš žvýkat, omezte horké tekutiny a slané potraviny. Spěte spíše na zádech a vyhněte se kontaktu obličeje s polštářem. Ústa neotevírejte příliš široce, ať neporušíte stehy. S tím také souvisí to, abyste si čistili zuby malým kartáčkem. A nakonec, užívejte vitamín C, abyste zabránili vzniku modřin.