Zvažujete estetický zákrok na omlazení pleti? Zkuste minilifting, jinak zvaný také minilift nebo mini facelift. Není tak náročný jako klasický facelift a je mnohem šetrnější k pleti. Vrátí vaší tváři ztracený objem a mladistvé kontury.

Co je to minilifting?

Miniliftig je estetický výkon na obličeji, který vede k odstranění prvotních známek stárnutí pleti. S přibývajícím věkem dochází k tomu, že je pleť ochablejší a povislejší. V tomto případě je vhodným řešením právě minilifting. Nejčastěji si klientky nechávají ošetřit dolní část obličeje a oblast v okolí ústních koutků.

Tento výkon obnoví mladistvý vzhled pleti klientek a přinese jim zpět do života jejich sebevědomí a krásu. Je řešením, když chce klientka upravit své ochablé tváře, když chce odstranit kůži ve spodní části obličeje a pokud chce ošetřit nasolabiální rýhy.

Minilifting obličeje je oproti faceliftu pro klientku méně náročný a mnohem šetrnější. Provádí se pouze v lokální anestezii a po výkonu není nutné klientku hospitalizovat. Dalším významným benefitem je, že je možné v den operace, či druhý den po výkonu odejít domů. Záleží na zvyklostech a postupech kliniky.

Díky šetrnějšímu zásahu mají klientky rychlejší rekonvalescenci, návrat do pracovního procesu a k běžným denním aktivitám.

Co řeší minilifting obličeje?

Zdá se, že minilifting je lepší než facelift, ale minilifting řeší pouze některé požadavky na omlazení pleti. Odstraňuje především první známky stárnutí. Dlouhodobé změny při stárnutí obličeje se řeší razantnějšími zákroky, jako například faceliftem.

Minilifting obličeje si volí především klientky, které upřednostňují méně zatěžující a šetrnější operační výkon, díky kterému vyřeší první známky stárnutí pleti a díky kterému bude jejich rekonvalescence probíhat rychleji. Tuto metodu volí vytížené ženy, které se potřebují rychle vrátit do pracovního procesu a ke svým povinnostem a v krátkém časovém úseku chtějí opět žít naplno.

Klientka si vybere, které partie obličeje by si chtěla nechat ošetřit. Nejčastěji ženy volí ošetření partií, na kterých se stárnutí pleti projevuje nejviditelněji, tedy oblast dolní poloviny obličeje a oblast okolo ústních koutků.  

Kdo může minilifting podstoupit?

Výkon minilifting mohou podstoupit všechny ženy a klientky, které nemají závažné akutní ani chronické onemocnění, které by zkomplikovalo hojení operační rány. Výkon je ideální pro klientky, u kterých započal proces stárnutí pleti a hledají vhodnou a šetrnou metodu, jak tento proces stárnutí zpomalit. Ideální věk pro podstoupení miniliftingu je okolo 40 let věku a výše.

Minilifting cena

Minilifting nelze hradit ze zdravotního pojištění, z toho důvodu si musí tento výkon klienti platit sami. Cenu si určuje každá klinika samostatně a pohybuje se okolo 34 000 – 42 000 Kč. Některé kliniky vám mohou nabídnout také splátkový kalendář, abyste výkon nemusela uhradit najednou.