Uvažujete o estetické operaci ?

Zeptejte se sami sebe „Proč?“

A buďte upřímní. Musí to být pro vás a cílem musí být, abyste se za sebe cítili lépe. Jít na operaci jen abych udělal/a dojem na někoho jiného nebo udělal/a šťastným někoho jiného, vás nikdy šťastným neudělá.

Najděte si renomovaného lékaře, kterému důvěřujte

Ano, můžete jít k náhodnému lékaři a nechat si udělat Botox díky poukazu na Slevomatu, ale proč si ho (nebo místo výkonu) nejprve pečlivě neprozkoumat? Doporučujeme vyhledat kvalifikovaného plastického chirurga, jehož prioritou bude vaše zdraví, nikoliv jeho profit. Chcete jít za někým, kdo bude říkat, co je pro vás nejlepší, nikoliv co je nejlepší pro něj. Přečtěte si komentáře, hodnocení, doporučení. Projděte všechny sociální sítě, diskuze a profily.

Hledejte takového, který kromě běžných procedur, zvládá i ty komplexní, jako jsou například rekonstrukce prsu po prodělané rakovině, nebo vrozené vady dětí.

Buďte konkrétní v tom, čím se chcete odlišit

Nepředpokládejte, že každý chirurg ví, co myslíte tím „lepší pleť“ nebo „větší prsa“. Pokud chirurg pochopí, co máte na mysli a v jaký výsledek doufáte, může se přizpůsobit postupu, který splní vaše požadované cíle.

Buďte realisti

Lékaři aspirují na zlepšení oproti výchozímu stavu, nikoli na dokonalost. Plastická chirurgie je obor, ne magie. Pokud budete mít realistické očekávání, to znamená, že nebudete předpokládat, že z vás operace udělá hollywoodskou hvězdu, měli byste být úplně v pohodě.

Cena operace

S úsměvem se říká, cena až na prvním místě. Jeden výkon plastické operace se může lišit mezi jednotlivými klinikami nebo lékaři i desítky procent. Vždy se ptejte co cena obsahuje a co bude potřeba financovat před a nebo po operaci. Pro příklad, někde v ceně není zahrnuto předoperační vyšetření, anestezie, materiál potřebný po operaci, atp.

Ceny se samozřejmě odvíjí od samotného typu zákroku. Řádově můžeme hovořit o desetitisících. Například estetická operace odstátých uší vás přijde na cca 14 000,-, operace brady na 28 000,- a operace nosu na 37 000,-. Oblíbené plastické operace prsou jsou v rozmezí 26 000,- až statisíce (při několika korekčních zákrocích), atp.

To je na úvod asi vše, teď se můžete věnovat jednotlivým partiím těla, nebo konkrétním zákrokům.